forum     goście     linki     kontakt     szukaj     start         
Nasze informacje
Wystawa
Archiwum
Tamte czasy
Nasza sonda
Adam Michnik nie został zaproszony na prezydencką uroczystość z okazji Marca 68. Fakt ów oceniasz:
negatywnie
pozytywnie
zobacz wyniki
archiwum sond

Małopolska
WRÓĆ DO LISTY ARTYKUŁÓW 
Adam Brincken
Członek NSZZ Solidarność od września 1980 roku. Aktywny działacz Solidarności w Akademii Sztuk Pięknych. Współautor 96 postulatów tworzących nową wizję Akademii. W latach 1981-1989 współtwórca Ruchu Kultury Niezależnej i W Kręgu Kościoła. Uczestnik i animator wielu wystaw. Wraz z Zbigniewem Bajkiem autor Misterium Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa w 1989 roku w Krypcie oo Pijarów w Krakowie. Misterium zrealizowano pod patronatem Regionalnej Komisji Solidarności i z wielką osobistą pomocą Andrzeja Dańko.
Profesor ASP w Krakowie, gdzie prowadzi pracownię malarstwa. Zajmuje się malarstwem na pograniczu obiektu, projektuje scenografie teatralne a także realizuje witraże i wielkoformatowe freski w przestrzeniach sakralnych. Brał udział w ponad stu wystawach w kraju i za granicą, zorganizował ponad dwadzieścia wystaw indywidualnych, m.in. w Gdańsku, Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Wiedniu, Genewie, Bonn, Moskwie.

**********

Adam Brincken: "Rysunki z lat Stanu Wojennego 1981-1989", "Realizacje w przestrzeniach sakralnych", zobacz prezentację, plik pps (7,3M) >>>
WRÓĆ DO LISTY ARTYKUŁÓW 
Twój komentarz może być pierwszy
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Treść komentarza
Twój podpis
  
za: Promieniści nr 10/86 z 1987-02-16
Internetowe Archiwum Opozycji Demokratyczej w Małopolsce lat 1976-1989
           Realizowane przy współudziale Stowarzyszenia dla Małopolski            
poleć ten serwis znajomemu