forum     goście     linki     kontakt     szukaj     start         
Nasze informacje
Wystawa
Archiwum
Tamte czasy
Nasza sonda
Adam Michnik nie został zaproszony na prezydencką uroczystość z okazji Marca 68. Fakt ów oceniasz:
pozytywnie
negatywnie
zobacz wyniki
archiwum sond

Małopolska
WRÓĆ DO LISTY ARTYKUŁÓW 
Bronisław Wildstein
Urodzony w Olsztynie, w latach 1971-80 studiował filologię polską na Uniwersytecie Jagiellońskim. Współpracował z KOR i Studenckim Komitetem Solidarności w Krakowie. Współzałożyciel krakowskiego Niezależnego Zrzeszenia Studentów.

Od roku 1980 przebywał we Francji, gdzie był między innymi redaktorem miesięcznika "Kontakt" i korespondentem Radia Wolna Europa.

W latach 1994-96 był sekretarzem redakcji w "Życiu Warszawy", a następnie wraz z Tomaszem Wołkiem przeniósł się do dziennika "Życie", gdzie do roku 1997 był jego zastępcą. Felietonista tygodnika "Nowe Państwo" i publicysta Rzeczpospolitej.

W 2001 roku doprowadził do ujawnienia tajnego współpracownika SB o pseudonimie "Ketman", którym okazał się dziennikarz Gazety Wyborczej Lesław Maleszka (prywatnie, przyjaciel Wildsteina z okresu studiów) inwigilujący działania Studenckiego Komitetu Solidarności w Krakowe. Wildstein przez lata dążył również do ujawnienia kulis śmierci innego swojego przyjaciela - Stanisława Pyjasa - krakowskiego studenta.

W roku 2005 skopiował i udostępnił innym dziennikarzom listę osób znajdujących się w zasobach archiwalnych Instytutu Pamięci Narodowej, tzw. "Listę Wildsteina".

Wildstein związany był z Wielką Lożą Narodową Polski.

Jest autorem kilku książek eseistycznych (m.in. "O zdradzie i śmierci" - przypisy do Plutarcha, "Dekomunizacja, której nie było") i prozatorskich (Brat).

2005-10-21
WRÓĆ DO LISTY ARTYKUŁÓW 
Twój komentarz może być pierwszy
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Treść komentarza
Twój podpis
  
za: Promieniści nr 10/86 z 1987-02-16
kalendarz:
1981-03-24KKP ogłasza na 31 marca strajk generalny w związku z wydarzeniami w Bydgoszczy
Internetowe Archiwum Opozycji Demokratyczej w Małopolsce lat 1976-1989
           Realizowane przy współudziale Stowarzyszenia dla Małopolski            
poleć ten serwis znajomemu