forum     goście     linki     kontakt     szukaj     start         
Nasze informacje
Wystawa
Archiwum
Tamte czasy
Nasza sonda
Adam Michnik nie został zaproszony na prezydencką uroczystość z okazji Marca 68. Fakt ów oceniasz:
pozytywnie
negatywnie
zobacz wyniki
archiwum sond

Małopolska
Znaleziono pozycji: 8
Wyświetlono w kolejności wg: nazwa
Kliknij nazwę, aby zobaczyć szczegóły

ENCYKLOPEDIA
Nazwa Krótki opis
Centrum Obywatelskich Inicjatyw Ustawodawczych NSZZ Solidarność Forum starań środowiska prawniczego o naprawę Rzeczypospolitej prowadzonych w latach 1980-1990. 
Konwersatorium Doświadczenie i Przyszłość Forum dyskusji politycznej powołane do życia w listopadzie 1978, skupiające ok 200 osób reprezentujących odmienne orientacje ideowe. 
Regionalna Komisja Solidarności Małopolska (RKS) Struktura podziemna powstała 28 października 1983 w miejsce rozwiązanej RKW. 
Regionalna Komisja Wykonawcza NSZZ Solidarność Regionu Małopolska (RKW) Struktura podziemna, której powstanie ogłoszono 25 stycznia 1982 dokumentem "Oświadczenie Solidarności-Małopolska w sprawie struktury i działania Związku w Regionie w warunkach stanu wojennego". 
Ruch Konspiracyjna organizacja antykomunistyczna działająca w latach 1965-1970, założona przez braci Andrzeja i Benedykta Czumów, Stefana Niesiołowskiego oraz Mariana Gołębiewskiego. 
Studenckie Komitety Solidarności Grupy młodzieży tworzące się od 1977 roku w środowiskach akademickich jako namiastka niezależnej organizacji studenckiej. 
Towarzystwo Kursów Naukowych Ośrodek inicjatyw społecznych i naukowych, powołany w 1978 roku w Warszawie przez grupę intelektualistów związanych z opozycją polityczną z inicjatywy prof. Edwarda Lipińskiego. 
Towarzystwo Solidarnej Pomocy w Krakowie Związane z KRH stowarzyszenie prowadzące działalność charytatywną, w tym wypożyczalnię sprzętu dla niepełnosprawnych. 
Do wyszukiwarkiInternetowe Archiwum Opozycji Demokratyczej w Małopolsce lat 1976-1989
           Realizowane przy współudziale Stowarzyszenia dla Małopolski            
poleć ten serwis znajomemu