forum     goście     linki     kontakt     szukaj     start         
Nasze informacje
Wystawa
Archiwum
Tamte czasy
Nasza sonda
Adam Michnik nie został zaproszony na prezydencką uroczystość z okazji Marca 68. Fakt ów oceniasz:
pozytywnie
negatywnie
zobacz wyniki
archiwum sond

Małopolska
BIBUŁA     OPRACOWANIA
KSIĄŻKI - DOKUMENTY
 Stan wojenny w Malopolsce - relacje i dokumenty Celem niniejszej książki, poprzez prezentowane w niej przekazy i dokumenty różnego rodzaju oraz proweniencji, jest ukazanie wydarzeń, ludzi i mechanizmów lat 80-tych, działań ludzi "Solidarności" i środowisk ją wspierających oraz operacji prowadzonych przeciwko nim przez Służbę Bezpieczeństwa.
więcej  >>
 Stan wojenny w Małopolsce w relacjach świadków W 1981 roku "Solidarność" uległa brutalnej sile i machinie terroru - stan wojenny wprowadzony 13 grudnia, na krótką metę okazał się dla władz komunistycznych zwycięski, zaś ludzi "Solidarności" zepchnął do podziemia, zmusił do emigracji, wielu pozbawił nadziei. Jednak w 1989 roku Polska odrzuciła system komunistyczny znów dzięki ludziom "Solidarności". Relacje niektórych z nich składają się na tę książkę.
więcej  >>
 Był taki czasWładysław Palmowski Zbiór relacji osób związanych z wydarzeniami lat 1981-1989 rozgrywającymi się na terenie Nowej Huty, Huty im. Lenina i obozów internowania.
więcej  >>
 Obywatelskie inicjatywy ustawodawcze Solidarności 1980-1990 Uznając, że patologia rozmaitych dziedzin życia społecznego odbiła się także na procesach tworzenia i stosowania prawa, środowisko prawnicze rozpoczęło starania o naprawę Rzeczypospolitej, wychodząc z założenia, iż żaden przepis prawa nie zabrania nawet poszczególnym obywatelom, a tym bardziej organizacjom społecznyn opracowywania projektów norm zgodnie ze swoimi poglądami, ogłaszania ich i kierowania na drogę urzędową - do Sejmu lub do rządu - ze Wstępu pióra prof Stanisława Grodziskiego.
więcej  >>
WSZYSTKICH KSIĄŻEK:  4 na 1 stronach
wyszukiwarka   początek 
za: Promieniści nr 10/86 z 1987-02-16
kalendarz:
1981-03-24KKP ogłasza na 31 marca strajk generalny w związku z wydarzeniami w Bydgoszczy
Internetowe Archiwum Opozycji Demokratyczej w Małopolsce lat 1976-1989
           Realizowane przy współudziale Stowarzyszenia dla Małopolski            
poleć ten serwis znajomemu